دوربین مداربسته داهوا (Dahua)

دوربین مداربسته داهوا محصولات داهوا

دوربین مداربسته داهوا پیشرو در دنیای مبتنی بر ویدئو، ارائه دهنده خدمات و راه حل های IoT هوشمند

برند Dahua یکی از برندهای معتبر در تولید محصولات و سیستم های نظارت تصویری است. این برند در سال 2001 به جهان معرفی شد. محصولات داهوا مجموعه ای کامل از سخت افزارها و نرم افزارهای امنیتی پیشرفته از دوربین مداربسته، دستگاه، کنترلر، هارد و مانیتور را شامل می شود. همچنین شرکت داهوا تکنولوژی (Dahua Technology) راهکارهای مختلفی از سیستم های هوشمند ترافیک، منازل هوشمند و… را ارائه می دهد.

داهوا تکنولوژی اولین شرکتی است که در چین دستگاه ضبط دیجیتال ۸ کاناله با پخش به صورت Real-Time را در سال ۲۰۰۱ راه‌اندازی کرد. این شرکت همچنان به سرمایه‌گذاری در واحد تحقیق و توسعه کارآمد به منظور ارائه فناوری و تکنولوژی های جدید ادامه داده است. براساس گزارش IHS در سال 2015 رتبه دوم محصولات و خدمات نظارت تصویری را در دنیا از آن خود کرد. در سال 2016 در بین 50 برند برتر دوربین مداربسته رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

دسته بندی محصولات داهوا

دوربین مداربسته تحت شبکه داهوا

شرکت داهوا خود را پیشرو در ارائه خدمات و راه حل های نوآورانه در طراحی سیستم های مبتنی بر تصویر و ویدئو می داند. این ادعا را با ارائه فناوری ها و محصولات پیشرفته مانند دوربین های چند منظوره پانوراما، ePoE (برای انتقال داده و برق از طریق کابل اترنت به طول 800 متر) و کدگذاری هوشمند برای بهبود کارآیی رمزگذاری و صرفه جویی در پهنای باند به اثبات رسانده است.

با استفاده از انواع دوربین های مداربسته تحت شبکه داهوا سطوح مختلفی از نیازهای کاربران و مشتریان برآورده می شود. سری Ultra برای کاربری های حرفه ای که به دنبال جدیدترین نوآوری ها و بهترین کیفیت هستند، طراحی شده است. دوربین های شبکه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال دوربین های تشخیص چهره در ورودی و خروجی، فروشگاه های هوشمند، اماکن عمومی و… برای بهبود بهره وری مورد استفاده قرار می گیرد. ePoE که دسترسی در فواصل طولانی را به طور گسترده ممکن کرده است، ورزشگاه ها، پارکینگ ها و… کاربرد دارد تا در هزینه کابل کشی صرفه جویی شود.

دوربین مداربسته دام داهوا

دوربین مداربسته بولت داهوا

دوربین مداربسته PTZ داهوا

دوربین مداربسته آنالوگ داهوا HDCVI

در کمپانی های دوربین مداربسته تلاش برای ایجاد فناوری های جدید و کاربردی به طور مستمر صورت می گیرد. یکی از تکنولوژی هایی که بعد از به ثمر رسیدن مورد استقبال بسیاری از مشتریان قرار گرفت  نسل جدید آنالوگ بود که به آنالوگ HD شناخته می شود. کمپانی هایک ویژن این تکنولوژی را در دوربین های مداربسته خود تعبیه و با عنوان HDTVI به مشتریان معرفی کرد. داهوا نیز این تکنولوژی را در دوربین های خود طراحی و پیاده سازی کرد و با نام HDCVI به نام خود ثبت کرد. با این فناوری وضوح تصویر 4K در بستر کواکسیال امکان پذیر شد.

دوربین های Dahua HDCVI به سری های Pro ،Lite و Cooper تقسیم می شوند که هر کدام از دارای محدوده عملکرد متغیر با ویژگی های پروژه محور دارد. این موضوع برای ایجاد تعادل بین هزینه و عملکرد دوربین های مداربسته است. به این ترتیب کاربران می توانند دوربین ها را بر اساس نیاز خود انتخاب کنند. آخرین فناوری ها و قابلیت ها در دوربین های HDCVI داهوا از جمله وضوح (4M/4K)، قابلیت PoC در تغذیه دوربین و IoT و… است.

دوربین مداربسته دام داهوا

دوربین مداربسته بولت داهوا

دوربین مداربسته Micro-size داهوا

دستگاه NVR داهوا

ضبط کننده های تحت شبکه داهوا به تناسب کاربری های مختلف در سری های گوناگون طراحی شده است. ضبط کننده Dahua در اندازه ها و با تعداد کانال های مختلف تولید می شوند. حداکثر ظرفیت در ضبط کننده های داهوا 256CH/unit با 4U است. که بیشتر مناسب برای کابری هایی با ضبط بالا مانند مدارس، مجتمع های تجاری است. دستگاه های ضبط کوچک 4CH/unit معمولاً برای کاربری های کوچک، واحدهای مسکونی، مغازه ها مناسب هستند.

NVR داهوا

دستگاه DVR داهوا

دستگاه ضبط کننده HDCVI داهوا (High Definition Composite Video Interface) بخشی از سیستم HDCVI یا آنالوگ نسل جدید است. این ضبط کننده ها شامل سری های Lite، Pro و Ultra هستند که هر کدام برای کاربری های مختلف مناسب است. سری Ultra عملکرد و کیفیت بالایی را ارائه می کند. دستگاه های سری Pro برای مشاغل و پروژه های متوسط و نسبتاً بزرگ که بودجه در مقابل عملکرد به میزان قابل توجهی مورد توجه است، مناسب خواهد بود. ضبط کننده های سری Lite برای کاربری با عملکرد و هزینه در حالت مطلوب با تضمین کیفیت داهوا طراحی شده است.

DVR داهوا